Kako postati najbolji

(How to become the best)

školska godina 2015./2016.

Sudionici: Hrvatska (1. b razred), Litva (2 škole), Estonija, Njemačka, Poljska, Kanada

Vrijeme trajanja: kroz cijelu godinu

O projektu:  Projekt je bio usmjeren na istraživanje pitanja identiteta te aktivnog građanstva. Građanstvo znači raditi najbolje moguće kako bi naš dom, zajednica, susjedstvo, škola i Europa bili bolje mjesto. Dobri građani imaju moć učiniti pozitivnu razliku u Europi, u svijetu. Projekt se temeljio na 4 "Ja'' izjave - ja poštujem, ja sam odgovoran, ja želim znati i ja pripadam.

Učenici su upoznali različite kulture, upoznali učenike različitih zemalja s kojima su razmjenjivali svoja iskustva, zajednički izvršavali zadatke, istraživali... Uočavali su zajedničke vrijednosti. Neizmjerno su se veselili svakoj videokonferenciji u kojoj su dali sve od sebe kako bi svoj razred, školu, a i Hrvatsku predstavili najbolje moguće. Sa zanimanjem su promatrali predstavljanje drugih učenika, slušali njihove stavove i mišljenja, prihvaćali njihove poruke, ali i učili o njihovoj kulturi. Komunicirali su putem skype-a te putem pošte. Pritom su koristili engleski jezik i tako širili svoj vokabular.

PROJEKT JE NAGRAĐEN EUROPSKOM

OZNAKOM KVALITETE.