knjiznica.png

Colorful Books

Radno vrijeme knjižnice

Za školsku godinu 2023./2024.

Ponedjeljak - 8,00 do 14,00

Utorak - 11,00 do 17,00

Srijeda - 8,00 do 14,00

Četvrtak - 11,00 do 17,00

Petak - 8,00 do 14,00

Moguće izmjene radnog vremena bit će na oglasnoj ploči ispred knjižnice.

20201013_142904.jpg

Knjižnica OŠ Ivana Cankara smještena je u sjevernom dijelu škole i ima poseban ulaz s dvorišne strane školske zgrade. Prvobitna namjena prostora bio je stambeni prostor za domara škole te se sastojala od pet manjih povezanih prostorija od kojih su dvije bile u funkciji školske knjižnice. Tijekom  nešto više od dvije godine zahtjevnog rada na preuređenju prostora možemo se pohvaliti s potpuno drugačijom i funkcionalnijom školskom knjižnicom.

Rušenjem pregradnih zidova, tri prostorije i hodnik spojeni su u jednu cjelinu u kojoj smo smjestili police s knjigama, učionicu za 20 učenika opremljenu projektorom, tri ormara za časopise te stol za izdavanje i vraćanje knjiga. Najveću radost svim korisnicima pričinjaju dvije fotelje vreće u kojima je čitanje lakše i zabavnije. Manju prostoriju smo uredili kao multimedijalni prostor s računalima, CD playerom, AV zbirkom zanimljivih CD-a i DVD-a te edukativno zabavnim igrama.

Novouređeni prostor nikog ne ostavlja ravnodušnim, a najbitnije je da  učenici osjećaju veliku promjenu.

Posebno treba pohvaliti  učenike  5. b i 8. a razreda koji su u akciji „Iz ruke u ruku“ u rujnu 2016. u redu dugom 35 metara  pružili svoje ruke i prenijeli cjelokupni knjižni fond  knjižnice iz školske dvorane u novouređeni prostor.

Mali knjižničari 5. a i 5. b razreda također su vrijedno radili tijekom rujna i listopada na uređenju prostora i samih knjiga.