WhatsApp Image 2020-02-24 at 15.34.00.jp

LUTKARSKO KAZALIŠTE STRIBOR

Lutkari Stribora gostovali su u Sarajevu, Kiseljaku i Kreševu. Održano je 8 izvedbi JEŽEVE KUĆICE i predstavu je vidjelo 1300 oduševljenih mališana.

Kazalište Stribor je jedino lutkarsko kazalište u Hrvatskoj u kojem su svi glumci djeca. Djeluje od 1999. godine i kroz njega je prošlo četrnaest generacije glumaca, a predstave je vidjelo više od petnaest tisuća malih posjetitelja. Dobitnik je priznanja Hrvatskog katoličkog radija za humanost kao i Zahvalnice udruge Cvitić za djecu s posebnim potrebama. Osim prikazivanja u matičnoj kući svoje predstave redovito izvodi u krajevima gdje se djeca nemaju prigodu susresti s lutkama (Vukovarsko-srijemska županija, Ličko-senjska županija, otok Korčula, Austrija, Mađarska, Gradišće...).

Dobitnici smo priznanja za Međunarodnu suradnju te Agencije za odgoj i obrazovanje kao kazalište sa zanimljivim i edukativnim sadržajima za najmlađe.

Školska godina 2023./2024.

NOVA GENERACIJA LUTKARA - UČENICI PETIH RAZREDA, ZA PRVAŠIĆE IZVELI DIJELOVE PREDSTAVE MALA SIRENA

Učenici prvih razreda upoznali su se s radom našeg Lutkarskog kazališta Stribor. U veselom ozračju prvašići su odlučili da će i oni, kad narastu, biti lutkari.

NOVA GENERACIJA LUTKARA

Učenici petih i šestih razreda okupili su se i započeli novu lutkarsku avanturu.

Proba je svaki ponedjeljak u 15 sati!

Školska godina 2022./2023.

LUTKARI 8.B ODIGRALI OPROŠTAJNU PREDSTAVU -

"IZGUBLJENI CVIJETNJAK"

U ponedjeljak, 19.6. u predvorju škole, burnim pljeskom ispraćeni su naši lutkari. Na premijeri su bili roditelji, lutkari šestaši i učiteljica Petra koja prati rad svojih učenika. Pokazala se vještina vođenja lutke i glume novom tehnikom.

PREMIJERA U  NAŠEM LUTKARSKOM KAZALIŠU STRIBOR

Božićnu predstavu VESELE PAHULJICE premijerno izvode učenici-lutkari 6. a i 6. b odjela u četvrtak 15. prosinca. Prije premijere izvedbu su pogledali prvašići A razreda. Oduševljeni pljesak nije izostao.

Školska godina 2021./2022.

,,DOBRO JE ČINITI DOBRO", projekt našeg Lutkarskog kazališta Stribor u PETRINJI I GLINI.

Odigrane su četiri lutkarske izvedbe VESELIH PAHULJICA. Obradovali smo i počastili tristotinjak mališana.

PRVAŠIĆI ZADRUGARI 1. B I 1. C POSJETILI NAŠE LUTKARSKO KAZALIŠTE STRIBOR

Prvi susret sa svim tipovima lutaka, kratkim izvedbama iz predstava i pravim kazališnim ozračjem oduševio je prvašiće.

NOVOSTI U STRIBORU

PROJEKT DOBRO JE ČINITI DOBRO:
Striborovci gostovali u OŠ Josipa Matoša, Vukovar, 18. 12. 2019.
Održana je audicija i započela je s radom nova, 12 generacija lutkara, 5b razred.
Pripremaju svoju prvu predstavu JEŽEVA KUĆICA (premijera u svibnju
Sedmaši po prvi puta susreću lutke na stolu, predstava IZGUBLJENI CVIJETNJAK
8. travnja- OTVORENI DAN STRIBORA
MALA SIRENA putuje u Zenicu 16. i 17 travnja
IZLET ZADRUGARA 17. lipnja

Lutkarsko kazalište Stribor OŠ Ivana Cankara proslavilo je 20. rođendan

nedjelja, 24. 11. 2019.

Predstava Lutkarski kolaž obuhvaća dijelove najizvođenijih predstava: Djevojčice sa šibicama, Male sirene, Izgubljenog cvijetnjaka, Veselih pahuljica i Ježeve kućice.

Stribor je jedino osnovnoškolsko lutkarsko kazalište u Hrvatskoj i šire.

Dobitnici su priznanja Zaklade Adris za izvrsnost i Hrvatskog katoličkog radija za humanost, sudionici su SLUK-a 2015.  i  Vukovarskog lutkarskog proljeća 2006. i 2008. na koje su bili pozvani kao jedini amaterski ansambl među odraslim profesionalnim lutkarskim kazalištima.

Lutkari gostovali u Vukovaru

Na poziv Osnovne škole za djecu s posebnim potrebama Josipa Matoša, Striborovci su odigrali predstavu Mala sirena  18.12.i donijeli radost došašća.