@Museart

Cultural Art for Development of European Education   2016.- 2019.

Posjet Italiji

Posjet Bugarskoj

Partneri: Republika Irska, Bugarska, Hrvatska, Estonija, Švedska, Španjolska, Italija, UJ/Sjeverna Irska, UK/Engleska

Cilj projekta: razumijevanje drugih kultura i umjetnosti kao dobar način komunikacije, multinacionalni kontekst- biti europski građanin, promocija umjetnosti kao univerzalno sredstvo za učenje i komunikaciju

Projekt logo

Učenici su kreirali logo projekta i natjecali su se za najbolji.

Stigle su nam čestitke učenika iz Švedske! Jako smo se razveselili jer su nam čestitali Božić na hrvatskom jeziku.

Mi smo se također primili posla.

Vrijednim rukama i radosnim srcima za sve naše prijatelje u projektu, izradili smo čestitke. Također, istraživali jezik kojim govore djeca država u koje smo slali pisma puna lijepih želja.

U sklopu projekta Museart-a ugostili smo učitelje iz Engleske (Blaydon) koji su nas upoznali sa svojim gradom i školom te pripremili likovnu radionicu povezavši našu i svoju školu.

Istraživali smo hrvatske običaje i to drvene igračke  iz prošlih vremena......pa smo kreirali svoje u tkanini nadahnuti starinama i prošlošću naše baštine.

Vodič  kroz Galeriju Lauba (Izložba: Dizajn)

Učenici su posjetili Galeriju Lauba i izradili vodič kroz izložbu

Pjesma na slobodnu temu

Učenici su se kreativno izrazili stvaranjem pjesama na  engleskom.

Izrada makrame

Učimo osnovni čvor...

Izrada reljefa

Ovi reljefi su nastali nakon istraživanja novčanica. Što li krije svaka? Koje vrijednosti iz naše baštine?
Učenici su bili potaknuti na razmišljanje o kulturnom blagu; povijesti i prošlosti naše domovine.

Posjet Irskoj

Partneri u projektu posjetili su našu školu

Naši prijatelji iz Katalonije, Španjolska poučili su nas svojim običajima i specijalitetima, među kojima su i puževi. Tim povodom, s učenicima su izrađivali maskotu puža. Učenici 2.a su uživali! Dobili su priliku naučiti nešto novo, upoznati nove ljude, kulture i običaje, a pri tome smo se lijepo zabavili. Hola amigos!

Estonija u 4. b.