CROATIAN MAKERS LIGA

Danas smo odradili 1. kolo natjecanja Croatian Makers lige u kategoriji nižih razreda. Na online kolu sudjelovali su učenici Luna Koščina, Vid Crnić, Marko Rako i Andrija Kraljević uz potporu mentorica Maje Mačinko i Petre Večerić.

Čak 23 učenika Cankarice u 10% najboljih rezultata na međunarodnom natjecanju Dabar

U našoj je školi održano međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja u organizaciji Maje Mačinko, Filipa Horvata, Ive Plejić i Petre Večerić.

Na natjecanju je sudjelovalo pedesetak učenika naše škole.

Čestitke svim učenicima, a posebno naših čak 23 učenika koji su ušli u 10% najboljih rezultata u Hrvatskoj!

Popis istaknutih učenika nalazi se u ovdje.

JEDNA OD NAJBOLJIH AUTORA NATJEČAJA OBOJI SVIJET U HRVATSKOJ

Nila Vaniš Lazari, sudionica natječaja Oboji svijet šarenim bojama tolerancije, proglašena je jednim od najboljih autora u natječaju na razini Hrvatske. Upravo iz tog razloga pripala joj je čast sudjelovati na konferenciji Dan građanskog odgoja i obrazovanja i predstaviti svoj rad te reći ponešto o toleranciji. Biti jedan od najboljih u Hrvatskoj nije mala stvar, a Nila je to svakako zaslužila.

Čestitamo Nili i njezinoj mentorici Maji Mačinko. Nilin rad možete pročitati ovdje.

DRUGO MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU IZ INFORMATIKE

Leona Granoša, učenica 6. b razreda, osvojila je 2. mjesto na Državnom natjecanju iz informatike, što znači da je samo korak iza državnog prvaka. Bravo za Leonu i njezinu mentoricu Maju Mačinko.

TREĆE MJESTO NA DRŽAVNOM NATJECANJU IZ HRVATSKOGA JEZIKA

Petra Križanović, učenica 8.c razreda osvojila je treće mjesto na Državnom natjecanju iz hrvatskoga jezika. Bravo za Petru i njezinu mentoricu dr. sc. Branku Rudman.