top of page


Poštovani roditelji, Upućujemo Vam poziv i molbu za sudjelovanjem Vas i Vašeg djeteta u istraživanju o tome kako digitalna tehnologija oblikuje svakodnevni život djece, roditelja i obitelji. Istraživanje se provodi u sklopu HRZZ UIP-2019-04-7547„Digitalna tehnologija u obitelji: obrasci ponašanja i učinci na razvoj djece“. Više informacija o projektu možete naći na sljedećoj poveznici http://www.unicath.hr/d-e-c-i-d-e. U istraživanju sudjeluju roditelji i djeca iz više dječjih vrtića i osnovnih škola u Hrvatskoj, a provedbu istraživanja u dječjim vrtićima i osnovnim školama odobrilo je Ministarstvo znanosti i obrazovanja, dok provedbu financira Hrvatska zaklada za znanost i Hrvatsko katoličko sveučilište. Istraživanje je postavljeno i provodit će se u skladu s etičkim smjernicama istraživanja u kojem su sudionici djeca. Djeca i roditelji sudjelovat će u intervjuima i fokus grupama o svojoj motivaciji, navikama i okolnostima korištenja digitalne tehnologije, ometanju tehnologijom tijekom obiteljskih aktivnosti i interakcijama roditelj-dijete te o posljedicama i ponašanju uslijed korištenja digitalne tehnologije i ometanja tehnologijom. Intervjui i fokus grupe bit će provedeni putem online aplikacije Zoom. Sudjelovanje u ovom istraživanju je dobrovoljno. Po završetku istraživanja roditeljima i djeci bit će dostupni rezultati na razini cijele skupine djece i roditelja koji su sudjelovali u istraživanju, koje ćemo objaviti na našim profilima društvenih medija i u radovima. Svakom djetetu i svakom roditelju koji sudjeluju u našem istraživanju kao znak zahvalnosti poklanjamo bon za posjet zoološkom vrtu. Svojim sudjelovanjem u ovom istraživanju pridonosite boljem razumijevanju poteškoća korištenja digitalne tehnologije s kojim se djeca, roditelji i obitelji suočavaju u današnje vrijeme u Hrvatskoj. Unaprijed zahvaljujemo na suradnji i zahvaljujemo na Vašoj pomoći u provedbi istraživanja! Ukoliko želite sudjelovati u našem istraživanju, pozivamo Vas da nam se javite: Telefonom na: + 385 (0) 1 370 66 47 elektroničkom poštom na: decide@unicath.hr; azulec@unicath.hr; vanesa.varga@unicath.hr porukom putem naših profila: FB: https://www.facebook.com/pages/category/Scientist/Digitalna-tehnologija-u-obitelji-108873304104834/ IG: https://www.instagram.com/_decide2020/ kontakt osobe: Ana Žulec, mag. psych. (azulec@unicath.hr) i i dr. sc. Vanesa Varga (vanesa.varga@unicath.hr)

Comentários


bottom of page