top of page

Novi uspjeh robotičara - plasman na svjetsko natjecanje!


Državno finale robotičkoga natjecanja World Robot Olympiad održano je 15. lipnja 2024. u gradskoj dvorani u Samoboru.  Ovo svjetski poznato natjecanje provodi se u preko 90 zemalja svijeta, a ovogodišnje finale okupilo je 70 ekipa iz cijele Hrvatske.


Našu školu predstavljala su čak tri tima koje je vodila profesorica Mačinko. 


U kategoriji Robomission Elementary natjecali su se Vicko Dvornik, Filip Kurnik, David Pehar (tim SpajkiRoki), te Bartol Hercigonja-Starčević, Tibor Belošević-Jug i Vigo Krajić (tim Spajkići).

 

U kategoriji Future Inovators Junior sudjelovali su Max Omerzu, Vito Šoštarić Naglić i Marko Barišić koji su osvojili prvo mjesto u istoj kategoriji te prvo mjesto u ukupnom poretku svih uzrasta od od 8 do 19 godina. Dečki su se time plasirali za sudjelovanje na Svjetsko prvenstvo u Turskoj. Čestitamo im!


Na natjecanju je još nastupio i tim Adrian Gansel, Saša Čolaković, Franka Ivanković koje je spremao Adrianov tata.
Comments


bottom of page