PHOTO-2021-10-06-08-22-57.jpg

ZADRUGA CANKARICA

Zadruga Cankarica u školskoj godini 2023./2024.

TRADICIONALNI SAJAM ZADRUGE CANKARICA

"U četvrtak  7. prosinca zadruga naše škole organizirala je vrlo uspješan božićni sajam. Sajam je bio otvoren svim posjetiteljima - učenicima, roditeljima i učenicima. Kao i prošlih godina, učenici su u školi uz pomoć učiteljica ili  doma s roditeljima napravili proizvode koje su prodavali na sajmu. Bilo je svega: od raznih kolača,  keksića, čaja i medenjaka, božićnih čestitaka, kuglica i ostalih božićnih dekoracija. Nije nedostajalo ni dobre volje, smijeha i veselja.

Sudjelovali su učenici 2.a, 2.b, 3.c, 5.b i 7.b razreda koji su uz vodstvo svojih učiteljica sve izradili, ali i vješto se uključili u prodaju. Svi su se u tome odlično snašli, zabavili i sajmom nas uveli  u blagdansko ozračje."

Nika Šušnja, 8. a

A za još bolji doživljaj ugođaja pogledajte video!

Zadruga Cankarica u školskoj godini 2022./2023.

NENADMAŠAN SAJAM ZADRUGE CANKARICA

Ovogodišnja izložba-sajam nikad nije bio bogatiji proizvodima i posjetiteljima. Uveličali su ga i gosti s otoka Korčule i njihovi autohtoni proizvodi. Bravo za vrijedne učiteljice i učenike.

Zadruga Cankarica u školskoj godini 2021./2022.

ZAVRŠNI IZLET ZADRUGARA CANKARICE

U četvrtak 26.5.  za vedra sunčana dana posjetili smo šumu Golubinjak u Gorskom kotaru.

Planine, travnjak, igra i druženje samo su dijelovi lijepe slike radošću ispunjenog dana

BOŽIĆNI SAJAM

Blagdansko ozračje, veseli BOŽIĆNI SAJAM pripremila je naša ZADRUGA CANKARICA u srijedu 8.12. od 15.30 do 17 sati.

Vrijedne ruke malih zadrugara i njihovih učiteljica pripremile su čitav niz proizvoda. Pio se i čarobni čaj za dobro raspoloženje koje nam svima treba.

SVEČANOM PODJELOM I PROGLAŠENJEM NAJBOLJIH RADOVA ZAVRŠEN JE LIKOVNI NATJEČAJ ZA LOGO ZADRUGE CANKARICA

Jana Kolovrat iz 4.b osvojila je treće mjesto. Marija Loreta Tomičić iz 4.b osvojila je 2. mjesto, a za logo Cankarice, naše zadruge, izabran je rad Katje Knežević iz 4.a.

Podjela je bila u predvorju škole uz radosni pljesak sudionika i mnogobrojne čestitke nagrađenima.

IZLET ZADRUGARA

Nakon dvije godine posjećeno je Ključić Brdo. Na poučnoj šumskoj stazi upoznate su biljne i životinjske vrste naših kontinentalnih krajeva. Stiglo se i poigrati, svi zajedno, veliki i mali (75 učenika), kako i dolikuje zajedništvu zadrugara.

Zadruga Cankarica u školskoj godini 2019./2020.

U ovoj školskoj godini naša Zadruga broji 85 članova ( rekordan broj u našem sedmogodišnjem radu):

Mali zbor pod vodstvom Krune Čengić

Vrijedne ruke- likovna skupina koju vodi Viktorija Nevistić brinući o kreativnom izričaju i razvoju fine motorike

Mali vrtlari brinu o okolišu i biljkama uzgojenim uz trud  u školskom vrtu, a vodi ih Željka Gorenec

Eko umjetnici pod vodstvom kreativne Ranke Matusinović

Lutkari koje vodi Branka Rudman

Likovno- keramičarsko-scenska skupina koju vodi Nevenka Kraljević

Pripremio se Božićni sajam, oslikala se scenografija za Božićni koncert, pjevalo se, slikalo, izrađivalo ukrase i glumilo sve do siječnja. Potpomognuta je humanitarna akcija „Za naš Vukovar .“

A dalje?

Sudjelovanje u Susretu međužupanijske suradnje i usvajanje tehnika izrade sapuna, suvenira, svijeća   22. 2. 2020.

8. 4. Uskršnji sajam zadrugara i Otvoreni dan Lutkarskog kazališta Stribor

26. 5. sudjelovanje na Smotri zadrugara grada Zagreba 26. 5.

17. 6. završni izlet zadrugara Novi dvori Jelačićevi