DRUŽENJE UZ KNJIGU PETKOM

Svakog zadnjeg petka u mjesecu, U 2. a razredu, priređujemo druženje uz knjigu s članom obitelji, prijateljem ili gostom iznenađenja uz priču, pjesmice i aktivnosti na određenu temu. Svrha ovog projekta je poticati čitanje kao najvažniju vještinu potrebnu za učenje, odgajati i stvarati cjeloživotnog čitatelja.

Svi znamo koliko je važno čitanje. Čitanjem postajemo pismeniji, govorljiviji, pametniji i time bogatiji...

ŠKOLSKA GODINA 2019./2020.

Kralj koji je zabranio mrak

U petak, 28.2.2020. nam je mama Sanja pročitala bajku o kralju koji se bojao mraka, ali je ipak na kraju naučio cijeniti mrak, pretvarajući negativan stav u pozitivan.

Orašar

U petak, 13.prosinca 2019. učenici 2.a otputovali su u čarobni svijet bajki. Na putovanju ih je vodila mama Sandra koja je pročitala priču Orašar.

Fantastične leteće knjige g. Morrisa Lessmorea

U petak, 25.listopada 2019. u sklopu projekta Druženje uz knjigu petkom naša draga čitateljica, mama Marina pročitala nam je priču o letećim knjigama koje su spasile i obogatile brojne živote.
Nakon druženja uz knjigu pogledali smo i Oskarom nagrađeni kratki animirani film koji je inspiriran ovom pričom (Fantastične leteće knjige g.Morrisa Lessmorea autora W.E. Joycea).
Bilo nam je vrlo zanimljivo i poučno.

ŠKOLSKA GODINA 2018./2019.