LUTKARSKO KAZALIŠTE STRIBOR

Kazalište Stribor je jedino lutkarsko kazalište u Hrvatskoj u kojem su svi glumci djeca. Djeluje od 1999. godine i kroz njega je prošlo četiri generacije glumaca, a predstave je vidjelo više od pet tisuća malih posjetitelja. Dobitnik je priznanja Hrvatskog katoličkog radija za humanost kao i Zahvalnice udruge Cvitić za djecu s posebnim potrebama. Osim prikazivanja u matičnoj kući svoje predstave redovito izvodi u krajevima gdje se djeca nemaju prigodu susresti s lutkama (Vukovarsko-srijemska županija, Ličko-senjska županija, otok Korčula, Austrija, Mađarska, Gradišće...).

Dobitnici smo priznanja za Međunarodnu suradnju te Agencije za odgoj i obrazovanje kao kazalište sa zanimljivim i edukativnim sadržajima za najmlađe.

Lutkari Stribora gostovali su u Sarajevu, Kiseljaku i Kreševu. Održano je 8 izvedbi JEŽEVE KUĆICE i predstavu je vidjelo 1300 oduševljenih mališana.

nedjelja, 24. 11. 2019.

Predstava Lutkarski kolaž obuhvaća dijelove najizvođenijih predstava: Djevojčice sa šibicama, Male sirene, Izgubljenog cvijetnjaka, Veselih pahuljica i Ježeve kućice.

Stribor je jedino osnovnoškolsko lutkarsko kazalište u Hrvatskoj i šire.

Dobitnici su priznanja Zaklade Adris za izvrsnost i Hrvatskog katoličkog radija za humanost, sudionici su SLUK-a 2015.  i  Vukovarskog lutkarskog proljeća 2006. i 2008. na koje su bili pozvani kao jedini amaterski ansambl među odraslim profesionalnim lutkarskim kazalištima.

Lutkarsko kazalište Stribor OŠ Ivana Cankara proslavilo je 20. rođendan

Na poziv Osnovne škole za djecu s posebnim potrebama Josipa Matoša, Striborovci su odigrali predstavu Mala sirena  18.12.i donijeli radost došašća.

Lutkari gostovali u Vukovaru