top of page

Dva srebra u Pekingu


Završeno je natjecanje 43. Beijing Youth Science Creation Competition (BYSCC) u Pekingu koje predstavlja vrhunsku platformu za promicanje znanstvene i tehnološke inovativnosti među mladima, s ciljem poticanja istraživačkog duha i podizanja svijesti o važnosti znanstvenog obrazovanja.


Na ovom prestižnom događaju učenici naše škole (OŠ Ivana Cankara) predstavili su svoje projekte i natjecali se s vršnjacima iz cijelog svijeta. Njihova strast, kreativnost i predanost znanstvenom istraživanju pokazatelji su izvrsnosti naše škole.


Sudionici online dijela natjecanja su: 

Marko Barišić, Lucija Barišić i Jana Dragosavljević s projektom „MISSION TO PLANET STEAM“  

i

Max Omerzu s projektom „Dancing Elf“


uz mentorstvo profesorice Mačinko.


Domaćin 43. BYSCC bilo je Sveučilište Kineske akademije znanosti. Studenti iz Pekinga prijavili su ukupno 199 projekata, dok su 21 projekt prijavili sudionici iz drugih zemalja, a neke od njih su Češka, Indonezija, Italija, Rusija, Južnoafrička Republika i Tajland, te Hrvatska.


Čestitamo svima na ovom izvanrednom uspjehu!


Comments


bottom of page