top of page

Maturalac - Osmaši na moru!


"U četvrtak 2.5. 2024. naši osmaši zaputili su se na svoj maturalac. Prvo odredište bio je NP Krka. Tamo su posjetili raskošne slapove Krke i Hidroelektranu Jaruga. Po dolasku u Vodice smjestili su se u Hotel Imperial te proveli zabavno poslijepodne kupajući se u ne baš toplom moru ili unutarnjem bazenu, ovisno o željama.


Nakon večere uslijedila je animacija. Sljedećeg dana zaputili su se u centar Šibenika gdje ih je lokalna vodičica upoznala s poviješću Krešimirova grada. U Sokolarskom centru u Šibenskoj Dubravi osmaši su se upoznali sa životom ptica grabljivica i radom osoblja oporavilišta za ptice. Navečer su se zaputili u šetnju centrom Vodica.


Sljedećeg jutra posjetili su predivan grad Zadar, prošetali Kalelargom, na Forumu vidjeli crkvu sv. Donata, zastali na predivnim Morskim orguljama i Pozdravu Suncu. U Solani Nin upoznali su se s proizvodnjom soli.


Nakon tri dana druženja, zabave i razgledavanja sretno su stigli kućama gdje će još dugo prepričavati i pamtiti svoje uspomene."


Ema i Marta, 8.c
Comments


bottom of page