ZADRUGARI 2017./2018.

JESENSKI SUSRET ZADRUGARA

U petak, 20. listopada 2017. godine, profesorica Mihaela Bubaš te Sara Čale i Petra Rončević, učenice 8. b razreda naše škole, zaputile su se u Sveti Križ Začretje gdje se održavao ovogodišnji međužupanijski susret Podružnica Hrvatske udruge učeničkih zadruga Grada Zagreba i Krapinsko-zagorske županije. Kad smo stigle u tamošnju školu, dočekalo nas je ugodno i prijateljsko ozračje, a druženje je započelo na najbolji mogući način – zajedničkim doručkom. Zadrugare su pozdravili ravnatelj škole i načelnik općine Sveti Križ Začretje.

Nakon doručka krenuli smo na radionice u skupinama. I ove je godine bilo zanimljivih ideja i projekata, a nama se najviše svidjela izrada figurica od sijena. Druženje se nakon radionica nastavilo uz ručak pa je bilo prilike upoznati nove ljude i čuti ponešto o običajima Krapinsko-zagorske županije. Sve su to razlozi zbog kojih se radujemo novim susretima zadrugara.

Sara Čale, 8. b