ZADRUGARI 2016./2017.

Obilježavanje 450. obljetnice pogibje Nikole Šubića Zrinskog

AKTIVNOSTI ZADRUGARA U ŠKOLSKOJ GODINI 2016./2017.

U rujnu , listopadu i studenom  zadrugari se pripremaju za svečanu akademiju obilježavanja  450. godine od pogibje  hrvatskog  junaka Nikole Šubića Zrinskog. U suradnji s Povijesnim muzejom bit će organizirano lutkarsko-dramsko uprizorenje uz goste soliste iz HNK.

U okviru projekta „ VRIJEDNE RUKE“ izrađivat će se umjetnički predmeti vezani uz obljetnicu i pripremati se za izložbu učeničkih radova (učenici 3. b, Likovna skupina  4. a, Karitativna skupina i Likovno-keramičarska skupina).

Svečano obilježavanje uz prigodni program, izložbu radova i dokumentarno-povijesnu prezentaciju održat će se 26. studenog, u Povijesnom muzeju s početkom u 18 sati.

Premijera predstave VESELE PAHULJICE koju po prvi puta izvode učenici 6. razreda (12. generacija lutkara) bit će 6. prosinca u 19 sati.

Projekt PRVAČIĆI  U STRIBORU  bit će u ponedjeljak 12. prosinca  od 11 do 12.30 sati.

Uz Dan škole bit će humanitarno prodajna izložba Kap dobrote predvođena vrijednim rukama KARITATIVNE GRUPE  i učeničkim radovima mališana iz 4.a.

Na učeničkoj SMOTRI ZADRUGARA našu školu predstavit će LIKOVNO- KERAMIČARSKA GRUPA.

Dan zadrugara, 19.5. proslavit će se  izletom u SISAK gdje će zadrugari upoznati grad i u DVORCU-TVRĐAVI doživjeti rekonstrukciju Bitke kod Siska koju je vodio naš junak ban Toma Bakač Erdödy.

ČLANOVI:

Mali zbor 3.b

Likovna skupina 4.a

Lutkari 6. i 8. razredi

Karitativna grupa

Keramičarsko - likovna grupa

U SUBOTU, 28. SIJEČNJA, ZADRUGA CANKARICA ĆE U SURADNJI S POVIJESNIM MUZEJOM OBILJEŽITI 450. OBLJETNICU SMRTI NIKOLE ŠUBIĆA ZRINSKOG, VELIKOG HRVATSKOG JUNAKA. LUTKARSKO KAZALIŠTE STRIBOR PRIPREMA LUTKARSKO - DRAMSKO UPRIZORENJE KOJE ĆE BITI PRIKAZANO U BAROKNOJ DVORANI POVIJESNOG MUZEJA (MATOŠEVA 9) U 19. SATI.

28. SIJEČNJA ostvarena je jedinstvena suradnja Hrvatskog povijesnog muzeja našeg školskog Lutkarskog kazališta Stribor i zadruge Cankarica na projektu obilježavanja 450. obljetnice pogibelji hrvatskog junaka Nikole Šubića Zrinskog.

Fotografije govore više od riječi!

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

Zadruga Cankarica obilježila je svoj dan izletom u Sisak. Upoznala se prošlost  i posjetio Stari grad te uz vodstvo razgledao muzej. Igra i druženje na kraju obradovali su naše zadrugare

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.