press to zoom

1/1

Izvrsna sportska vijest!

Učenice OŠ Ivana Cankara – prvakinje Grada Zagreba u taekwondo-u

Prvenstvo Grada Zagreba osnovnih škola za djevojčice i dječake u takewondo-u održano je 4.12.2021. u OŠ Ive Andrića.

Učenice naše škole osvojile su ekipno 1. mjesto u konkurenciji 47 ekipa. Za taj veliki uspjeh zaslužne su: Marcela Šipić, Dora Vukić, 7.b, Ema Delić, Leona Škalec, 6.b, Klara Bokun,5.a i Mia Delić, 5b. Bravo učenice, izvrsne ste!

Učenici su također postigli odličan rezultat. Osvojili su 11. mjesto u konkurenciji 26 ekipa. Nastupali su u sastavu Matej Petrinić, 7.a, Lovro Jakobović, Vito Rakić, 7.b i Marko Dvoršek, 4.a. Bravo!

Svim učenicama i učenicima želimo još puno sportskih uspjeha.

1/2

Lorena Martulaš učenica OŠ Ivana Cankara  (3.A.) sa svojim je plesnim klubom SCORPIO DANCE TEAM ZAGREB sudjelovala  na INTERNATIONAL DANCE GRAND PRIX U Sisku 27.11.2021. Na prestižnom državnom plesnom festivalu postigla je zavidni uspjeh - 1. mjesto LORY URBAN - koreografa: Tonija Vrdoljaka i sa istom koreografijom ušla u GALU - TOP 5 koreografija cijelog plesnog natjecanja. Osvojila je besplatne kotizacije za nadolazeća natjecanja u SLOVENIJI, SRBIJI I HRVATSKOJ.

1/2

PRVENSTVO GRADA ZAGREBA U KROSU – OSNOVNE ŠKOLE

Prvenstvo Grada Zagreba u krosu za djevojčice i dječake osnovnih škola održano je 20.10.2021. godine.  Natjecanje se održalo se na Bundeku uz izvrsne vremenske prilike.  Naša škola sudjelovala je u s ekipama u  konkurenciji djevojčica i dječaka 7. i 8. razreda. Učenici su trčali 1200 m, a učenice 1000 m.  Učenice su postigle izvrstan rezultat završivši kao 6.  od  ukupno 42 ekipe. Za školu su trčale Amina Avdagić, 7.a, Veronika Bulaku, 8.a, Paola Rako, 8.c i Marcela Šipić , 7.b.

Učenici su također izvrsno trčali i zauzeli solidno 34. mjesto u konkurenciji 48 škola. U ekipi nije bilo učenika 8. razreda. Uz tri sedmaša, trčao je i Borna Kolman učenik 6. razreda, tako da je to izvrstan rezultat i odlična priprema za iduću školsku godinu. U sastavu muške ekipe bili su: Dominik Pušić, 7.a, Vito Rakić, 7.b, Fran Vrkljan,  7.a i Borna Kolman, 6.b.

Čestitamo svim učenicima! Želimo im puno sreće u njihovim natjecanjima i puno uspjeha u školi.

1/1

ZLATO NA SVJETSKOJ ROBOTIČKOJ OLIMPIJADI

WRO – World Robot Olympiad (svjetska robotička olimpijada) se održava u svijetu od 2004. U njoj se na LEGO Mindstorms ili Lego Spike platformi natječu djeca iz cijelog svijeta na nacionalnim natjecanjima, a najbolji dobivaju priliku nastupiti na svjetskoj završnici.

Učenici rade zajedno kao tim i pronalaze vlastita rješenja.

Ove je godine u rujnu naša škola sudjelovala u kategoriji Početnici, sa timom Luna Košćina i Kira Dragičević iz 4.c razreda. Cure su osvojile 1. mjesto sa ukupno 62 boda.