DOGAĐANJA KROZ GODINU
školska godina 2022./2023.

MEĐUNARODNI DAN TOLERANCIJE

Učenici 2.b razreda i ove su godine prigodnom radionicom i razgovorom obilježili Međunarodni dan tolerancije. Zajedničkim radom naglasili smo važnost poštovanja i prihvaćanja drugačijih od nas.

DANI KRUHA U 2.B RAZREDU

Učenici 2.b razreda i ove su godine obilježili Dane kruha. Mirisi kruha, peciva i kolača širili su se školom. Svi smo uživali u domaćim okusima te će se ovaj dan dugo pamtiti.

press to zoom

LUTKARI STRIBORA OBRADOVALI MALIŠANE OTOKA KORČULE SVOJOM PREDSTAVOM JEŽEVA KUĆICA

Projektom ''Dobro je činiti dobro'' Striborovci već 23 godine posjećuju krajeve u kojima nema lutkarskog kazališta ni predstava te raduju mališane željne kazališnog doživljaja. Obišli su slavonska sela, Liku, otoke Brač i Vis te krajeve izvan Lijepe Naše (sela u Gradišću te Bosni i Hercegovini.)

JESEN JE STIGLA U 2.C RAZRED

Učenici su oblikovali jesensko stablo koristeći papir iz časopisa i novina. Izrada zajedničkog rada trajala je nekoliko dana. Uzor im je bio francuski umjetnik Henri Matisse.

Cankarica na Maker Fairu-u

U subotu i nedjelju, 1. - 2. listopada, u prostoru Tehničkog muzeja održavao se Maker Fair. Kao i prethodnih godina, naša je škola sudjelovala na sajmu. Ove nas je godine predstavio učenik Fran Vrkljan (8a), čiji je rad naziva "Disco" izložen na štandu DPTK Grada Zagreba.

VREMENSKO PUTOVANJE ZAGREBOM, spoj prošlosti i sadašnjosti

Učenici 6.a i 6.b razreda na terenskoj nastavi upoznali su pomoću programa na tabletu najpoznatije lokalitete dragog nam Zagreba: Manduševac, katedralu, Mariju Jurić Zagorku, Dolac, Krvavi most, crkvu svetog Marka, Kamenita vrata... Uz svaki od spomenika poslušale su se zanimljivosti i riješio se zadatak. Dinamično, poučno, veselo putovanje.